top of page

Pierwsza konsultacja psychologiczna 

Pierwsza konsultacja psychologiczna  u psychologa lub terapeuty może wydawać się stresująca, dlatego tutaj możesz przeczytać  jak wygląda i czego możesz się  spodziewać podczas wizyty. 

Psycholog- pierwsza wizyta 

Natural wooden cube or dice with questio
4 Four brown pieces of puzzle stand on w
Happy face emotion on the small wooden d

Na początku spotkania psycholog zada Ci kilka pytań na temat Twojej obecnej sytuacji życiowej. Ułatwi mu to spojrzenie na kwestię, z którą przychodzisz w szerszej perspektywie. 

Następnie, psycholog zada Ci pytanie o oczekiwany efekt spotkania i uważnie Cię wysłucha. Naturalne jest, że czasami trudno jest od razu sformułować konkretny cel, dlatego podczas wizyty wspólnie z psychologiem możecie ustalić preferowany efekt. Czasami formułowanie celu zajmuje kilka spotkań, zależy to od sytuacji osoby zgłaszającej się na wizytę.
 

Ostatnim punktem spotkania jest podsumowanie i informacja zwrotna.

Jeśli będzie taka potrzeba, ustalenie kolejnego terminu wizyty. 

Psycholog- konsultacja terapia par

Na pierwszą i każdą kolejną wizytę przyjdźcie we dwoje. Podczas pierwszej konsultacji   psycholog lub terapeuta poprosi Was o dokładne opisanie Waszej sytuacji oraz zapyta z jakiego powodu zdecydowaliście się przyjść na konsultację dla par. Każde z was będzie mogło przedstawić swój punkt widzenia sytuacji oraz swoje odczucia. Następnie wspólnie z psychologiem zaczniecie pracę nad poprawą jakości waszego związku. 

Dla kogo jest terapia dla par?

Terapia dla par jest skierowana dla osób, które podjęły decyzje o byciu razem, ale są w trakcie przeżywania  trudności lub kryzysu. Podłożem do kryzysu może być strata pracy, narodziny dziecka, zdrada lub inna zmiana, która spowodowała, że partnerzy nie mogą się porozumieć.

Bywa, że partnerzy przeżywając silne emocje nie są w stanie spokojnie porozmawiać z partnerem a  próby rozmowy kończą się jeszcze większą kłótnią lub cichymi dniami. Obecność  specjalisty pomaga w spokojnym omówieniu przyczyn które spowodowały kryzys i znalezieniu rozwiązania dla trudnej sytuacji. 

Takie trudności w związkach są naturalne i wymagają wspólnej pracy nad relacją. Nie ma jednoznacznego powodu dla którego para "kwalifikuje się" na terapię par. Jeśli czujecie, że Wam "nie układa się" lub "cos się popsuło" jest to dobry moment na konsultację u psychologa. Może okazać się, że po kilku spotkaniach wspólnie rozwiążecie problem. 

.

bottom of page